Якими технологіями необхідно володіти, аби стати Intern/Junior FrontEnd розробником у 2024 році? Проаналізувавши вакансії на українському ринку IT, ми склали список актуальних інструментів, які зазвичай вимагають роботодавці від кандидатів. Робота і обов’язки frontend і backend девелоперів найчастіше розділені, але іноді виникає необхідність у програміста вирішувати проблеми як на стороні сервера, так і в клієнтської частини. Досить часто можна зустріти фахівців, які можуть поєднувати frontend і backend, вони абсолютно впевнено себе почувають як з однієї так і з іншої точки зору. IT ви зможете придбати знання та освоїти всі навички, необхідні затребуваним frontend-розробникам.
Крок 5. Почніть шукати роботу
Одним з меж мрій зростання в технічній професії є позиція директора з технологій, або СТО. Але фронтенд-розробник може зіткнутися з великими фронтенд розробник вакансії труднощами, на відміну від бекенд-розробника. Так виходить, тому що основна бізнес-логіка будь-якої програми – це бекенд, і продукт працює за рахунок нього.
Junior Frontend-розробник
Простіше кажучи, Frontend Developer робить так, щоб сайт відповідав очікуванням і задовольняв потреби користувачів, забезпечуючи найкращий досвід. Frontend Developer – це фахівець, який розробляє користувацькі інтерфейси для сайтів і мобільних застосунків. Він відповідає за те, щоб вебсторінка мала привабливий вигляд і функціонувала належним чином. Сьогодні розповімо про те, що робить Frontend Developer і розглянемо перспективи цього напряму в IT. Наша стаття буде корисна тим, хто збирається стати Frontend-розробником і хоче більше дізнатися про цю спеціальність. Серед фронтендерів вища частка жінок, ніж серед інших розробників — 12% проти 8% загалом у розробці.
Куди рухатись у FrontEnd – горизонтальний розвиток
JavaScript також служить для формування запитів, що посилаються на сервер. Важлива роль цієї мови – в тому, щоб оновлювати вміст без перезавантаження всіх сторінок, що значно прискорює швидкість завантаження і роботу сайтів. При цьому дуже важливо, щоб веб-сайт відображався однаково добре на всіх пристроях і браузерах, що в рази ускладнює роботу фронтенд спеціаліста. По-друге, обов’язки фронтенд розробника передбачають поєднання програмування з творчістю, так як результат його роботи — це барвисті, зручні та багатофункціональні веб-інтерфейси. Такою дуальністю не можуть похвалитися їх соратники з веб-розробки — BackEnd девелопери, які відповідають за створення серверної сторони веб-додатків.
- Frontend Developer також відповідає за те, щоб ми могли користуватися софтом, не вдаючись в особливості його функціонування.
- Знання шаблонів проєктування дозволяє писати більш чистий, зрозумілий і читабельний код, а також уникати “винайдення велосипеда”.
- Їх комбінація дозволяє створювати привабливі, інтерактивні та чуйні інтерфейси користувача.
- Такий фахівець може проявити свою креативність, створюючи унікальні та зручні інтерфейси.
- У розвинених країнах, таких як Сполучені Штати, Канада, Великобританія та Західна Європа, frontend-розробник може отримувати від $5000 на місяць.
Зарплаты специалистов
Тому, якщо ви хочете розвиватися саме технічно, варто звернути увагу на такі позиції, як техлід або архітектор. Вони більше про роботу з кодом, про управління технічним станом проєкту і архітектурою. На думку деяких frontend-розробників, вони можуть розвиватися в будь-якому з напрямів веб-розробки.
найкращих книг для вивчення JavaScript
Фронтенд-розробник переводить дизайн та функціонал програми або сайту в код, який інтернет-браузер може зрозуміти та втілити у життя. Для цього використовуються такі мови, як HTML, CSS та JavaScript. HTML служить для створення структури та вмісту веб-сторінки, CSS — для організації зовнішнього вигляду та дизайну, а JavaScript — для інтерактивності. Крім того, frontend-розробник займається розробкою адаптивного дизайну, щоб інтерфейс привабливо виглядав і ефективно працював на різних платформах і пристроях.
Великі вебзастосунки постійно зростають у складності, а тому зберігати дані, які можуть використовуватися в різних місцях, стає все складніше. Для вирішення цієї проблеми були вигадані окремі бібліотеки, що йдуть паралельно з фреймворками — вони служать для управління глобальним сховищем даних усього веб-застосунку і називаються менеджерами станів. Для девелоперів, які використовують Vue.js, це VueX, для React-розробників – Redux і MobX, для Angular-девів – RxJS, NgRx. У вакансіях https://wizardsdev.com/ ця мова зустрічається досить часто незалежно від цільового фреймворку.